Deník nespoutané ženy v domácnosti

Po několika letech oživuji článek o opravdovém odpočinku, vyčistění mysli a uvolnění.

Co se změnilo? Máme za sebou rok života s covidem a měsíce omezování svobody.

Tentokrát do lesa jedeme spolu s mým přítelem a kočkou Sofií – na měsíc. Také za naší vizí ohledně dalšího bydlení. Uvidíme 😉

 

Dobrodružství v lese

Po devítiměsíčním spolubydlením s přítelem A.V. (a devíti předcházejících letech samostatnosti po rozvodu) potřebuji být sama. Bez rodiny, která je pro mě životně důležitá. Bez toho, abych o někoho pečovala a bez toho, aby někdo pečoval o mě. Bez domácnosti, která po mě neustále něco chce a já mám pocit, že bych se ji měla víc věnovat. Bez počítače a bytí na příjmu.

Text: Iveta Kučerová  / Ilustrační fotografie: Iveta Kučerová, Kateřina Plotnikova (2) a archív ( 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsem svobodná! Bydlím v jednoduše zařízeném srubu dva kilometry od nejbližší vesnice – uprostřed hlubokého lesa. Bez vodovodu, elektřiny a telefonního signálu. S krbem, vodou ze studny, lednicí v potoce, zálesáckou kuchařkou a mačetou na sebeobranu. Jediným společníkem je malý rezavý kocour – říkám mu Zrzek.

 

zena s liskou - katerina-plotnikova-photography-18-620x444

První noc se mi trochu stýská ( ale je to spíš touha dítěte, které odjede na tábor, po větším pohodlí ).

 

Zjišťuji, že miluju: 

Nemuset být krásná *  Dovolit si vypadat přesně tak, jak mi je *  Zakládat oheň * Pálit  staré poznámky a plány  * Nahřívat se u krbu

100_7152[1]

Vydávat zvířecící zvuky,  bez obavy, kdo mě uslyší a co si o mě bude myslet  *  Nemuset vůbec nic a nebýt pod tlakem. *  Nepředstírat, že jsem slabá žena, která na spoustu věcí nestačí *  Být odvážná a soběstačná * Experimentovat – Víte, jak poznáte, co je jedlé?

Podle Zálesácké kuchařky platí pět zásad: " 1/ očichat 2/ vyzkoušet na kůži 3/ ochutnat malý kousek 4/ polknout 5/ počkat alespoň pět hodin. Pokud je vše v pořádku, můžete rostlinu zařadit do svého jídelníčku. Postup dodržujte vždy celý! " 

* Večeřet v restauraci, která má tisíc hvězdiček – uprostřed louky pod širým nebem *****  Vyrábět limonádu z vlastnoručně natrhaných bezinek *  Pumpovat vodu ze studny ( maximálně 5 x denně ) * Sušit si vlasy nad plamenem * Mazlit se s kocourem * Těšit se * a ještě spoustu dalších věcí, o kterých tentokrát nebudu psát *

100_7155[1]

Bydlení na samotě v lese má samozřejmě i spoustu nepříjemných a náročných stránek. Ale o tom až někdy jindy. Pokud čekáte, že teď napíšu, že se mi začíná stýskat po příteli a luxusním bytě s koupelnou, tak nenapíšu … dneska ještě ne.

Iveta, 9.9.2014

www.zivaradost.cz

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Sledujte nás
Facebook