Můj báječný rozchod

Rok po rituálu rozchodu máme oba dva – já i můj bývalý přítel Luděk nový a šťastný vztah *

Dopis den před rozchodem a ohlasy na rituál * Text: Iveta Kučerová pro Živou radost

 

*

Člověk se musí umět loučit, aby mohl vítat – Zdeněk Svěrák

iveta-kucerova-detail 2

Jsem Račice a ukončování vztahů, zbavování se pout a závislostí pro mě bývá těžkým oříškem. I proto jsem se loni, po měsících pochybností a marných pokusů o změnu vztahu s Luďkem rozhodla pro rituál, který rozpojí naše osudy a připraví prostor pro nové partnerství a pro to,  po čem tolik toužím – pro novou rodinu.

Vážím si sama sebe za odvahu, kterou jsem v sobě našla   ( v době rituálu mi bylo čtyřicet dva let, neměla jsem a nemám děti) a nás obou s Luďkem za to, že jsme se dohodli. Společně jsme oslovili Báru Nádvorníkovou a Jana Namo Bradáčka pro vedení rituálu a přizvali přátele – pět žen a pět mužů – pro podporu našeho záměru.

*

Život po rituálu není snadnější, ale je úžasnější. S Luďkem jsme věnovali pozornost ukončení našeho vztahu a vyříkání si toho, co nás štvalo. Poděkovali jsme si, i když to v některých fázích bylo těžké udělat upřimně, a důkladně si rozdělili společný majetek. Rituál rozchodu byl impulsem pro přibližně rok trvající proces, během kterého jsme s Luďkem vstoupili do nové životní fáze. V současnosti máme oba šťastné partnerství a shodli jsme se, že naše komunikace v párech a vůbec celý život plyne s větší lehkostí.

 *

Můj nový přítel Václav není svatý muž. Je ale prvním partnerem, s kterým cítím, že je to ono. Soužití s ním mi dává novou sílu, víru a ve vlnách přicházející touhu počínat děti. Samozřejmě, že pro mě i Václava začalo nové kolo intenzivního kurzu osobní proměny. Vnímám problémy, které jsem si do vztahu přinesli a témata, na kterých potřebujeme pracovat a nepřestávat být pozorní. Cítím ale, jak se tentokrát vzájemně doplňujeme a podporujeme. Mám víru, že spolu s Václavem zvládneme to, co sami nedokážeme. Náš vztah má jinou úroveň, vyšší inteligenci a energetické souznění. Milování je pro mě hlubším zážitkem, když vím, že se odevzdávám muži, s kterým mi je opravdu dobře a s kterým si umím představit, že strávím zbytek života. Předcházejícím vztahem mě provázelo mnoho pochybností a pravidelně se opakující touha partnera opustit.

 *

Mnohem víc teď cítím potřebu pečovat o náš vztah, což mimo jiné znamená dobře se starat o sebe a rozvíjet mou ženskost (a vytvářet nebo také ponechávat prostor pro Václava, aby byl silným mužem ). V první fázi zamilovanosti jsem zapomněla, jak je důležité vyživovat sebe lásku a stále si hlídat rovnováhu mezi péčí o sebe a o partnera.

*

Jsem hrdá na to, že pokračuji v letu orlice, tedy v cestě úcty k sobě ke své svobodě. Pomáhá mi to ve chvílích krizí a těžkých okamžiků. Dává mi to větší jasnost – vidět realitu vztahu, nedělat si iluze a přijmout partnera takového, jaký je. A mít odvahu vstoupit do nového systému, například setkat se s bývalou Václavovou ženou a jejich dcerami a otevřeně si popovídat.

*

Víc a víc se odevzdávám lásce, novému partnerství a všemu co přináší.

Zároveň vím, že pokud bude jakýkoliv vztah v budoucnosti ohrožovat mé zdraví, blokovat životní energii a omezovat sebeúctu, budu mít sílu ho ukončit.

Iveta, 13.9.2013

 

*

Iveta Kučerová je lektorkou kurzů pro ženy Živá a krásná a průvodkyně k životní síle. Připravuje přechodové rituály a obřady loučení – při příležitosti rozchodu nebo rozptylu – a slavnosti vítání, například pro budoucí nevěsty nebo miminka. Iveta je zakladatelkou projektu Živá radost – pro přirozené a vědomé početí, který probíhá pod záštitou MUDr. Heleny Máslové.

*

Dopis blízkým ženám – den před rituálem rozchodu 

Milé ženy,
právě prožívám složitý čas – jsem plná protichůdných pocitů: smutku, touhy po svobodě, zpytování svědomí, lítosti, těšení se, obav, pochybností, ale taky víry. Vím, že cesta, pro kterou jsme se s Luďkem rozhodli je správná a věřím, že
má smysl.

Zítra večer se uskuteční komorní Rituál loučení, kterým nás provede Bára
Nádvorníková a Jan Bradáček. Rituál uzavře náročnou etapu vztahu, do kterého jsme oba s Luďkem vstoupili
nevědomě – tak abychom si léčili naše zranění a vzájemně na sebe projektovali
problémy, vztahu, který se ukázal jako energeticky vyčerpávající a který není v
souladu s mým velkým přáním založit rodinu a tvořit domov.

Chceme si proto zítra večer dát vzájemně s Luďkem svobodu.
Co bude po Rituálu netuší v tuhle chvíli nikdo.

Pokud budete chtít, můžete mi být zítra nablízku, vzpomenout si na mě a podpořit
tak mou ženskou sílu.

Děkuju a přeju vám, ať se vám daří následovat vaši živou radost

Iveta

Z ohlasů přátel – krátce před a po Rituálu rozchodu :

Myslela jsem na Vás. Je krásné do vztahu vědomě vstoupit a také ho umět vědomě ukončit, protože to dá křídla k letu dál, bez závaží minulosti. Přeji Ti hodně síly v intenzivní době a vážím si Tvé otevřenosti v tak osobní záležitosti. Přeju Ti hodně lásky a spokojenosti na cestě za snem 🙂
Terka

 *

Vše v životě chce čas, ale člověk musí jít zatím, čeho chce dosáhnout. A založení rodiny je neskutečný motor. Držím palce (potenciální sudička).

 Zita

*

Milá Ivetko,
myslím na tebe, na dálku objímám a do další etapy života ti přeju živou, radostnou svobodu – i kdyby ses občas na svět koukala přes slzičky. Mám tě moc ráda a cítím k tobě obrovský respekt.
Radka

 *

Ať vás láska, světlo a pravda provází

 Zuzka

*

Iveto, jakékoliv Tvé rozhodnutí podporuju svou láskou, radostí a ženskou sílou. Někdy mám pocit, že těmito vědomými rituály léčíme daleko víc bytostí než jen sebe. Děkuju Ti a objímám Tě.

 A.

 *

Přeji vám oběma ať letíte na křídlech svobody a ať se vaše bolest zahojí tak rychle jak budete potřebovat.

S láskou, Tereza

***

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Sledujte nás
Facebook