K. Soetens: Věřím v přirozenou intuici a schopnosti rodící ženy

Zkušená lektorka a matka tří doma narozených dětí přináší do Čech (ne)tradiční pohled na proces porodu v souladu s vrozenými schopnostmi žen. Každé setkání s výjimečnou učitelkou je obohacující pro všechny,  kteří se zajímají o to, jak podpořit přirozený proces rození dětí.

Měla jsem čest být přítomna mnoha porodům – jak doma, tak v porodnici, za dobrých i špatných podmínek a vím, že porod je přirozený proces, při kterém si nelze nic vynutit. Naučila jsem se, jak vytvářet bezpečný prostor podporující intuici rodící ženy a prožitek páru – jejich iniciaci do rodičovství. V našem těle je jistá moudrost a schopnost rodit děti, která se plně projeví, když jsme klidné a odevzdané přirozenému plynutí. Když se cítíme bezpečně a uvědomujeme si, že máme přírodu na své straně.
Katinka Soetens je matkou tří dětí, které přivedla na svět v domácím prostředí, do vody – podle svých představ o přirozeném porodu. Dula, certifikovaná na prestižní britské škole BOND a lektorka aktivní předporodní přípravy vzdělaná u předních světových odborníků – Kasandry Clements, Michaela Odenta, Inny May, Mary Cronk  a dalších. Během patnácti let byla nápomocná při mnoha bezproblémových i tzv. komplikovaných porodech  (koncem pánevním, porod dvojčat, císařským řezem ). Katinka se specializuje na metodu OFP, která se týká optimálního umístění plodu v těle matky.

Těším se na setkání s citlivou a vnímavou ženou, která má hluboké vědomosti v oblasti těhotenství, porodu a mateřství. Očekávám nové informace, zkušenosti a inspiraci nejen pro svou práci duly, ale i pro případná další těhotenství. Těším se i na ženské sdílení a společně strávený čas. Účastnila jsem se již dvou seminářů Katinky a oceňuji její znalosti, praktické zkušenosti a jejich názorné, srozumitelné a prožitkové předávání, ale i duchovní přesah, který mají. Odborných seminářů na téma těhotenství, porod a šestinedělí s tímto rozměrem v Čechách příliš  není.
Petra Levá, matka doma narozené dcerky, dula a terapeutka kraniosakrální biodynamiky, spoluorganizátorka festivalu Respekt k porodu

Katinka mě nadchla svým přístupem k porodu jako k rituálu a k oslavě. Tím, jak propojuje porod a duchovno, učí jak při něm pomáhat ještě jemnějším způsobem než je masáž a aromaterapie. Má  mnoho odborných i praktických znalostí a neskutečnou intuici týkající se porodu.
Lilia Khousnoutdinová je matkou syna, Katinku Soetens si vybrala jako osobní dulu

Seminář se uskuteční v A centru pro aktivní mateřství a rodičovství v pražském Karlíně ve dnech 27. – 29.ledna 2012.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Sledujte nás
Facebook