Jak jsem se stala vášnivou

A jak jsem se za to přestala stydět.

Kdy jste naposledy udělali něco odvážně vášnivého bez kalkulace, co Vám to přinese?  Já tehdy, když jsem se s Helenou – tančící psycholožkou a vášnivou tanečnicí flamenca, domluvila, že uspořádáme společný víkend pro ženy.

Při naši další schůzce v restauraci U hada jsme hledaly název, který propojí naše kurzy: Živá s Ivetou a Taneční ladění s Helenou. Živá tanečnice? Hm…Živá a tančící? Hmmm….Živá a vášnivá! V oparu nadšení nám to přišlo jako skvělý nápad.

A šly jsme do toho. Začaly jsem vymýšlet program, přizvaly další lektorky, s grafikem vytvořily a daly natisknout letáčky.

Ziva-a-vasniva-2016 - e-pozvanka

Brzy jsme zjistily, že založit v Dobřichovicích tradici festivalu pro ženy je mnohem náročnější, než jsme si představovaly. Sepsaly jsme projekt, požádaly město o grant a místní firmy o sponzorství. Přibylo práce a začaly stoupat náklady.

Něco ale nebylo v pořádku …. První odezvy byly vlažné a moje nadšení se začalo vytrácet.

Jednoho dne jsem se probudila a uvědomila si, že se za slovo vášnivá stydím, především při jednání s určitým typem lidí. Scházelo mi sebevědomí jít do toho naplno.

Kamarádka se mě ještě před přečtením programu zeptala, zda na víkendu budeme prodávat erotické pomůcky. Ne! Helena napsala e-mail starostovi města, v kopii na celý obecní úřad Dobřichovic a do předmětu zprávy napsala: Živá a vášnivá. Co si o nás pomyslí?

Znovu se objevil vzorec z dětství – být hodná, nevyčnívat a nedávat najevo emoce (hlavně ať tě neslyší sousedi). Rohy vystrčil strach z toho, zda budu či nebudu přijata a stud: "Tohle přece mám už dávno mít zpracované!"

Já, která mám za sebou výcvik pro práci s intimitou, focení v Budha Baru a uveřejnění mých fotek v bulvárním tisku, jsem dostala strach ze slova vášnivá. Objevila se obava něco opravdu chtít či nechtít – bez promýšlení, jaké to bude mít následky. Sakra!

Mluvila jsem o tom v lektorském kruhu, za přítomnosti supervizorky a dalších sebe vědomých žen. A dostala jsem chuť se smát. Mluvila jsem o tom s přítelem, který mi potvrdil, že miluje mou vášeň ve všech podobách. Začal jsem zhluboka dýchat. Vrátila jsem se k metodám a cvičením, které sama předávám ženám

 

10380283_759182364105023_6990728731320667617_nVrátila jsem se sama k sobě.

Protože jsem nezapomněla, že nejlepším způsobem, jak se vypořádat ze strachem je přiznat si ho, přijmout a sdílet – napsala jsem tento článek – bez kalkulace, jaký to bude mít vliv na osud víkendu Živá a vášnivá.*

Od té doby, co jsem začala spolu tvořit s Helenou, taky vím, že úžasným způsobem jak uvolnit svou životní sílu, přijmout a zpracovat emoce je tanec. Takže Vám posíláme následující pozvánku:

Jak zatancovat ženskou vášeň
Radost. Strach. Vzrušení. Extázi! Vztek. Lítost. Touhu. Zklamání. Naplnění. Naději. Moudrost. Uvolnění.

Iveta Kučerová a Helena Bezděková Vás srdečně zvou na kurz Tajemství & Tanec – v Dobřichovicích u Prahy, v rámci víkendu Živá a vášnivá.

Jedná se o jedinečné propojení dvou metod – cvičení pro ozdravění a energetizaci ženských orgánů v celostním pojetí Školy pánevního dna – s Ivetou Kučerovou v kombinaci s tancem ženské podstaty s Helenou Bezděkovou, stěžejní program a zároveň lahůdku víkendu.

Kurz je vhodný pro ženy každého věku, které chtějí přivést do svého života více zdraví, síly, energie a harmonie.

Těšíme se na Vás

Iveta a Helena

Mgr. Iveta Iveta Kučerová je certifikovanou lektorkou Školy pánevniho dna a ženské jógy.
Mgr.MgA. Helena Helena Bezděková je tančící psycholožkou a vášnivou lektorkou metody Sebevědomí flamenca.

* článek jsem psala před prvním festivalem Živá a vášnivá v Dobřichovicích, který dopadl báječně a přinesl – mimo jiné – láskyplné léčení mého vztahu ke slovu vášnivá. Děkuji všem spolupracovnicím a spolupracovníkům, kteří byli při tom.

 


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

One Response to Jak jsem se stala vášnivou

  • Krátce po uveřejnění článku jsem dostala krásnou sms od mého přítele Václava: “Moje milá, tvůj článek je úžasný, uvolněný, pravdivý a vášnivý. Máš opravdu mou plnou podporu ve vášnivosti všeho druhu. Festival se určitě vydaří!”

Kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Sledujte nás
Facebook