O síle ženské pánve
4.9 (97.78%) 9 votes

 

 

Jak souvisí pánevní dno a životní síla * Kde najdete její zdroj * Proč je důležité umět o své ženské orgány pečovat.

Nemluvím teď o tom, že máte pánevní dno pokleslé nebo příliš stažené, bolí vás v zádech, trpíte inkontinencí, připravujete se na početí či porod dítěte, potřebujete doléčit jeho následky, zpevnit břicho, toužíte po bezbolestné menstruaci či intenzivnějším prožitku při milování – i když to jsou důvody, které přivádějí ženy na mé kurzy.

Mluvím o ženské síle. O spojení se základní životní energií. Se svými instinkty. A s moudrostí ženské linie.

 

 

Pro životní sílu

Pánevní dno tvoří spodní část hlubinného stabilizačního systému, oblasti, která se ve světových kulturách a systémech nazývá různě: Hara, power house, dolní tan-tchien, core, první a druhá čakra.

Poeticky mluvíme o ženském lůně, s despektem a bohužel stále často – o spodku těla.

Vulgárně: ……. ( doplňte si sami )

Jedná se o centrum našeho těla z pohledu západní fyzioterapie i východních nauk. Funkční pánevní dno podmiňuje kvalitu života z hlediska základních tělesných potřeb, ale také na emoční a energetické rovině.

Podstatně ovlivňuje kondici viscerálních – útrobních –  orgánů uložených uvnitř břišní dutiny, naše zažívání i prožívání, životní vitalitu, schopnost počít, donosit a porodit dítě, ale také soustředit se, být sebe vědomá, žít ve svém těle, být nohama na zemi.

A naopak – problémy v pánevní oblasti, pokleslé či naopak příliš stažené svaly, souvisí s napětím, bolestivou menstruací, necitlivostí, hormonální nerovnováhou, neplodností, obtížemi s trávením, nedostatkem či unikáním energie.

Ženské pánevní dno je spojeno s nejintimnějšími okamžiky našeho života, početím a narozením, sexualitou a také vyměšováním; historicky a společensky často něčím nečistým, živočišným a hříšným. Velká část žen, s kterými se setkávám na kurzech, i několikanásobných matek, mluví právě „o spodku“ těla a je od něj emočně odpojená. Vědomý kontakt – propojení všech částí těla, mysli a duše – je prvním předpokladem úspěšného léčení jakýchkoliv zdravotních problémů a (či) navýšení prožitku z milování.

Je to důležité téma pro ženy a samozřejmě i muže žijící či živořící v této civilizaci.

Proto jsem se rozhodla sepsat důvody, proč je důležité pečovat o pánevní dno.

Chcete si dozvědět další důvody Proč pánevní dno? či dostat pozvánku na kurz Tajemství pánevního dna blízko vás? Napište si o zasílání novinek pro živou radost.

Těším se také na Vaše zkušenosti, komentáře a příběhy – můžete psát také na zenske@centrum.cz

Iveta Kučerová

Mgr. Iveta Kučerová je zkušenou lektorkou metody 3×3 Školy pánevního dna a konzultantkou v rámci programu Živá a zdravá. Věnuje se také tématu Zdravá a krásná prsa a projektu Živá radost pro primární prevenci gynekologických a onkologických obtíží. Vedle kurzů připravuje i přednášky s videoprezentací. Více o ní, novinky a ohlasy žen na její kurzy najdete na www.zivaradost.cz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Partneři

Cesta pravého muže
Centrum komplexní péče

Sledujte nás
Facebook