Proč pánevní dno?

Proč se o něj vůbec mám zajímat ? Proč o pánevní dno pečovat, i když právě nemám žádné problémy? Proč se soustředit na něj a ne třeba na hlavu?

Rozhodla jsem se, že se sepíšu všechny důvody proč. Tipněte si, kolik jich bude.

 

1/ Pro lepší život

Pánevní dno tvoří spodní část hlubinného stabilizačního systému, oblasti, která se ve světových kulturách a systémech nazývá různě: Hara, power house, dolní tan-tchien, core, první a druhá čakra.

Poeticky mluvíme o ženském lůně, s despektem a bohužel stále často – o spodku těla.

Vulgárně: ……. ( doplňte si sami )

Jedná se o centrum našeho těla z pohledu západní fyzioterapie i východních nauk. Funkční pánevní dno podmiňuje kvalitu života z hlediska základních tělesných potřeb, ale také na emoční a energetické rovině. Podstatně ovlivňuje kondici viscerálních – útrobních –  orgánů uložených uvnitř břišní dutiny, naše zažívání i prožívání, životní vitalitu, schopnost počít, donosit a porodit dítě, ale také soustředit se, být sebe vědomá, žít ve svém těle, být nohama na zemi.

A naopak – problémy v pánevní oblasti, pokleslé či naopak příliš stažené svaly, souvisí s napětím, bolestivou menstruací, necitlivostí, hormonální nerovnováhou, neplodností, obtížemi s trávením, nedostatkem či unikáním energie.

Ženské pánevní dno je spojeno s nejintimnějšími okamžiky našeho života, početím a narozením, sexualitou a také vyměšováním; historicky a společensky často něčím nečistým, živočišným a hříšným. Velká část žen, s kterými se setkávám na kurzech, i několikanásobných matek, mluví právě „o spodku“ těla a je od něj emočně odpojená. Vědomý kontakt – propojení všech částí těla, mysli a duše – je prvním předpokladem úspěšného léčení jakýchkoliv zdravotních problémů a (či) navýšení prožitku z milování.

Je to důležité téma pro ženy a samozřejmě i muže žijící či živořící v této civilizaci.

Proto jsem se rozhodla sepsat důvody, proč je důležité pečovat o pánevní dno.

 

Chcete si přečíst další důvody Proč pánevní dno? či dostat pozvánku na kurz Tajemství pánevního dna blízko vás? Napište mi na zenske@centrum.cz. Těším se také na Vaše zkušenosti, komentáře a příběhy.

Iveta Kučerová

Mgr. Iveta Kučerová je certifikovanou lektorkou Školy pánevního dna, autorkou programu Živá a krásná, zakladatelkou projektu Živá radost pro ženské zdraví a přirozené početí.

Více o ní, jejích kurzech, právě tak jako ohlasy žen najdete na www.zivaradost.cz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Kurzy
Další kurzy
Transparentní účet

Transparentní účet pro Živou radost: 661888/5500

Partneři

Cesta pravého muže
Centrum komplexní péče

Sledujte nás
Facebook